Polski producent
Zadzwoń: +48 666 834 457 lub napisz: biuro@fdk.com.pl

Pierwsi w Polsce,
w swojej branży
znakujemy produkty
certyfikatem CE.

  • FDK
  • Technologia

Technologia

 

Konstrukcyjne drewno klejone powstaje dwuetapowo. W pierwszym etapie łączone są na długość odpowiednio przygotowane i wyselekcjonowane elementy tarcicy (zwykle grubości 40 mm). W drugim etapie tak przygotowane lamele skleja się w belki na zadaną grubość i długość. W tym etapie możliwe jest również uformowanie klejonych belek w odpowiednią zadaną krzywiznę. Do produkcji elementów z drewna klejonego warstwowo najczęściej stosowanym gatunkiem drewna jest świerk – rzadziej sosna i modrzew.

 

W technologii klejenia producenci stosują różne typy klejów – najczęściej dwuskładnikowe chemoutwardzalne. FDK Factory stosuje klej jednoskładnikowy poliuretanowy utwardzający się pod wpływem wilgoci zawartej w drewnie oraz powietrzu. Jest to klej nowej generacji – przyjazny dla środowiska i otoczenia oraz spełniający najwyższe normy. Jego parametry pozwalają na stosowanie wyprodukowanych elementów we wszelkiego typu budowlach nawet takich jak baseny pływackie.

 

Oferowane przez nas elementy spełniają wymagania normy europejskiej „PN-EN 14080 Konstrukcje drewniane. Drewno klejone warstwowo. Wymagania.” Potwierdzeniem tego jest posiadany przez nas certyfikat dla Zakładowej Kontroli Produkcji i prawo znakowania wyrobów znakiem CE. W oparciu o ww. normę nadajemy naszym wyrobom odpowiednią klasę wytrzymałości oraz używalności, niezbędną do zastosowania ich jako materiału konstrukcyjnego.

 

Drewno klejone warstwowo to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie form naturalnego materiału budowlanego o niepowtarzalnych cechach fizycznych i użytkowych zachowująca jednocześnie wygląd drewna i dająca praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania.